Chwosty ozdobne i ich symbolika

Chwosty z pasmanterii
Stary ozdobny chwost

Jednym z chętniej wykorzystywanych zakończeń w przypadku zasłon są chwosty. Pasmanteria to miejsce, gdzie możemy kupić wiele rodzajów chwostów w różnych kolorach. Warto wiedzieć, że różne barwy mają swoje znaczenie, jeśli chodzi o chwosty ozdobne.

Na przykład kolor pomarańczowy symbolizuje pranę (energię siły życiowej) i entuzjazm, fascynację, szczęście, kreatywność, determinację, atrakcyjność, sukces, zachętę. Kolor żółty symbolizuje siłę osobistą, poczucie własnej wartości, samowola i energię. Z kolei kolor zielony symbolizuje współczucie, powszechną miłość, wzrost, harmonię, świeżość i płodność, a niebieski pokój, komunikację, inspirację, ekspresję, zaufanie, lojalność, pewność siebie i wiarę.

Chwosty mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Wysokiej jakości chwosty nie tylko stanowić będą ozdobę każdego pomieszczenia, ale też w wygodny sposób ściągają w jednym miejscu materiał. Są popularne tak w przestrzeniach mieszkania, jak element odzieży.

Ornatio Design jest do wyboru mnóstwo kolorowych chwostów w wielu rozmiarach – https://ornatio-design.pl/category/chwosty

Głosuj teraz!
[Wszystkie: 2 Średnia: 5]