Co warto wiedzieć o przechowywaniu AdBlue?

Kontenery na AdBlue
Kontenery na AdBlue na stacji paliw

System Selektywnej Redukcji Katalitycznej został opracowany na początku XXI wieku. Technologia SCR początkowo była stosowana tylko w nowych pojazdach ciężarowych z silnikiem Diesla. Obecnie jest stosowana także w samochodach osobowych i innych pojazdach z silnikiem wysokoprężny. Celem opracowania technologii SCR było zmniejszenie ilości szkodliwych związków azotu trafiających do atmosfery razem ze spalinami.

Stosowanie technologii SCR wymaga sięgnięcia po specjalną substancję o nazwie AdBlue. AdBlue jest wodnym roztworem mocznika. Można go nabyć na większość stacji benzynowych. Jest substancją bezpieczną dla środowiska. Jest jednak bardzo korozyjny. Do tego musi być bardzo czysty. Do przechowywania AdBlue służą specjalne zbiorniki. Zbiorniki do AdBlue mają dwupłaszczową konstrukcję, która doskonale chroni tę substancję przed zanieczyszczeniem. Sprzęt do AdBlue wykonywany jest z polietylenu lub kwasoodpornej stali.

Produkcją tego rodzaju zbiorników specjalizuje się polska firma Storage Partners – https://storage-partners.com/pl/zbiorniki-kontenery-pojemniki-pompy-adblue

Głosuj teraz!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]