Czy przy wymianie opon powinniśmy ustawić geometrię kół?

Geometria kół Poznań
Korekcja ustawienia kół w warsztacie

Opony to wbrew pozorom jedna z najważniejszych części samochodowych, które szybko się zużywają. Wymieniamy je średnio dwa razy w roku, raz na zimowe, raz na letnie. Przy wymianie kół warto zadbać o ich geometrię. Jest to ważna czynność przy zmianie opon. Jeżeli tego nie zrobimy czeka nas szereg niedogodności i niebezpieczeństwo wypadku.

Co niesie za sobą nieustawienie geometrii kół?

Jeżeli nie ustawimy geometrii kół bądź będziemy mieli to źle wykonane to jesteśmy bardzo narażeni na wypadek. Przez brak ustawienia samochód może nam ściągać na jedną stronę przez co kierowca musi ciągle korygować tor jazdy. Dodatkowo to złe ustawienie przyczynia się do szybszego zużycia opon przez co dużo częściej będziemy musieli wymieniać opony.

Jakie są koszty ustawienia geometrii kół?

Ceny są zróżnicowanie w zależności od miasta. W dużych miastach takich jak Poznań ceny będą wyższe niż w mniejszych miejscowościach. Mimo wszystko średnie ceny w warsztatach to 50-200 zł za ustawienie geometrii kół. Jeżeli robimy to od razu z wymianą opon to często koszt jest trochę niższy.

Wartym uwagi warsztatem z Poznania, gdzie ustawienie geometrii kół przebiega sprawnie i profesjonalnie, jest Auto Serwis Loga – https://serwisvolvo.pl/geometria-kol

Głosuj teraz!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]