Doradca laktacyjny – dla kogo będzie przydatny i jak wybrać dobrego specjalistę?

Doradca laktacyjny

Okres kilku tygodni po porodzie może być dla świeżo upieczonej mamy dosyć trudny, ze względu na rozregulowany układ hormonalny oraz problemy związane z laktacją. Dlatego warto odpowiednio wcześnie zasięgnąć porady laktacyjnej. 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy laktacyjnego? 

Badania naukowe wykazały, że karmienie piersią zmniejsza ryzyko powstawania niektórych nowotworów u dziecka i działa korzystnie na jego układ odpornościowy, ze względu na obecność naturalnych przeciwciał w pokarmie kobiecym. Z pomocy specjalisty najlepiej skorzystać w ciągu kilku tygodni po porodzie, kiedy laktacja jest dosyć skąpa i istnieją obawy, że noworodek nie otrzyma odpowiedniej ilości składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju.  

Gdzie można znaleźć dobrego doradcę laktacyjnego? 

Wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają doświadczenie w pomocy kobietom po porodzie ze skąpą laktacją w Poznaniu jest wielu. Wartą uwagi osobą jest pani Natalia Antonić. Jako ekspert od spraw laktacji poradzi młodej mamie jak naturalnie zwiększyć ilość pokarmu kobiecego, oraz jak zadbać o to, by mleko było jak najlepszej jakości – https://troskliwirodzice.com/porady-laktacyjne.

Głosuj teraz!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]