Fotowoltaika to rozwiązanie idealne dla firm energochłonnych

Fotowoltaika dla firm
Panele fotowoltaiczne mogą posłużyć jako zasilanie pomocnicze i awaryjne

Fotowoltaika przez długie lata była raczej ciekawostką i czymś, co robiło się dla własnego dobrego samopoczucia niż czymś, co miałoby realny sens ekonomiczny. Obecnie zmienia się to bardzo szybko i warto jest się dzisiaj zastanowić, czy rozwiązania fotowoltaiczne nie byłyby zbawienne dla naszej firmy.

Kiedy fotowoltaika się opłaca?

Cały czas jeszcze fotowoltaika nie jest standardem i nie należy się spodziewać, aby w najbliższej dekadzie tak się stało. Są jednak branże, gdzie inteligentne instalacje fotowoltaiczne są już normą. Jest to przede wszystkim energochłonne rolnictwo oraz inne branże, których wspólnym mianownikiem jest właśnie energochłonność. Związane jest to z tym, że ceny energii cały czas rosną, przez co możliwość ograniczenia tego czynnika w rachunku kosztów prowadzenia działalności gospodarczej jest bardzo korzystna. Tym korzystniejsza, im więcej prądu zużywamy w naszej działalności. Najwięcej zyskują przemysły energochłonne.

Pracownicy poznańskiej firmy Putmajster są w stanie zamontować instalacje fotowoltaiczne na każdym rodzaju budynku. Od lat zajmują się fotowoltaniką i wiedzą jak działać by efekt ich prac był optymalny.

Głosuj teraz!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]