Jak rozpoznać nieprawidłową geometrię kół?

Usługa geometrii kół
Prawidłowo ustawione koła gwarantują większe bezpieczeństwo na drodze

Prawidłowe ustawienie kół określane między innymi ich pochyleniem czy zbieżnością jest niezwykle istotne we wszelkiego rodzaju pojazdach. Dzięki odpowiednio skalibrowanej geometrii kół jazda samochodem staje się nie tylko o wiele bardziej komfortowa, ale także bezpieczna i bardziej ekonomiczna. Warto pamiętać, że oszczędzanie pieniędzy na tym zabiegu będzie skutkować zwiększonym zużyciem paliwa oraz ogumienia.

Nieprawidłowa geometria kół

Przy nieprawidłowym ustawieniu kół cierpią przede wszystkim opony, które zużywają się niezwykle szybko. Bieżnik będzie się ścierał nierównomiernie, a ogumienie przestanie zapewniać przyczepność. Poza tym częstym objawem niewłaściwej geometrii kół okazuje się być ściąganie samochodu podczas jazdy w jedną ze stron. Najczęściej spowodowane jest to niewłaściwym pochyleniem kół. Z tego powodu samochód może zachowywać się nieprzewidywalnie i często wpadać w niebezpieczne w skutkach poślizgi.

W Poznaniu usługę korekcji geometrii kół oferuje serwis Auto Serwis Loga, z którą skontaktować się można za pośrednictwem: https://serwisvolvo.pl/geometria-kol.

Głosuj teraz!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]