Jaką pomoc oferuje przychodnia lekarska?

Lekarz rodzinny
Lekarze rodzinni i specjaliści przyjmują w przychodniach i klinikach

Kiedy potrzebujemy pomocy lekarza, kierujemy swoje kroki do przychodni lekarskiej. Przychodnia lekarska może być przychodnią specjalistyczną bądź wyłącznie przychodnią podstawowej opieki zdrowotnej. Jaką pomoc możemy uzyskać w tej drugiej?

W przychodni podstawowej opieki zdrowotnej swoją pomoc oferuje przede wszystkim specjalista medycyny rodzinnej. Zgłaszać mogą się do niego zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. W wielu przychodniach do dyspozycji pacjentów są także lekarze mający specjalizację z pediatrii oraz medycyny wewnętrznej. Zdarza się, że w takiej przychodni przyjmuje również lekarz ginekolog.

W przychodni podstawowej opieki zdrowotnej znajdują się również poradnie osób zdrowych, w których wykonuje się szczepienia profilaktyczne. Dobra przychodnia lekarska wykonuje pomiary ciśnienia, a także dysponuje punktem pobrań materiału do badań analitycznych. W takich punktach pobierana jest między innymi krew, można również oddać mocz do analizy.

Do przychodni lekarskiej Ośrodek Zdrowia w Wójcinie mogą się zgłaszać osoby potrzebującego pilnej pomocy jak i te, które muszą mieć wykonane badanie lekarskie. Pani doktor Kabata otoczy opieką każdego kto potrzebuje pomocy lekarza.

Głosuj teraz!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]