Sztuki Wiliama Szekspira

William Szekspir i współczesny teatr
Trudno znaleźć teatr w którym nie wystawiono dzieł Szekspira

Wiliam Szekspir to najbardziej wybitny pisarz angielski. Jego sztuki teatralne charakteryzują się takim bogactwem znaczenia, że także współcześni widzowie odnajdą w nich coś bardzo dla siebie ważnego. Nic więc dziwnego, że teatry wciąż mają w repertuarze sztuki, które wyszły spod pióra Wiliama Szekspira.

W. Szekspir jest autorem między innymi romantycznej tragedii „Romeo i Julia”. Ta opowiadająca historię młodych kochanków pochodzących z dwóch skłóconych ze sobą rodzin jest jedną ze sztuk, który wiele teatrów regularnie ma w swoim repertuarze. W wielu teatrach w repertuarze są także inne utwory Wiliama Szekspira. Najbardziej poruszające dramaty, które uwzględnia repertuar teatru to „Hamlet”, „Król Lear”, „Otello”. Jeśli jedna z tych sztuk znajdzie się w repertuarze teatru, jego dyrektor może być pewny, że przedstawienie długo nie zejdzie z afisza. Do tego nawet ostatniego dnia spektakl będzie grany przy pełnej widowni.

Teatr Wielki im. Moniuszki z Poznania wystawia na swoich deskach wiele znanych przedstawień teatralnych zarówno klasyczne widowiska jak i te stworzone współcześnie – https://opera.poznan.pl/

Głosuj teraz!
[Wszystkie: 1 Średnia: 3]