Teatry walczą o swoją niezależność

niezależne teatry
Teatr eksperymentalny

Chociaż teatry przez większość historii żyły sobie poniekąd na uboczu i pozostawały świątyniami sztuki niedostępnymi dla przeciętnej osoby, zainteresowanej na co dzień znacznie bardziej przyziemnymi kwestiami, bywały też zarzewiem buntu i źródłem niepokojów. Od niedawna, kiedy na polskie deski powróciła cenzura i repertuar teatru stał się przedmiotem politycznego dyktatu, znów trzeba walczyć o wolność sztuki. Na szczęście nie jest to jeszcze gorąca wojna.

Teatry w Poznaniu wciąż eksperymentują

Opera w mniejszym stopniu ale przede wszystkim teatry to miejsca, w których przez wieki wygłaszane były zdania i sztuki, które nie zawsze podobały się w danej chwili rządzącej władzy. Podobnie teraz, krytyka różnych grup społecznych, określana jest mianem obrazu tego czy innego majestatu. Miłośników teatru można jednak uspokoić, ponieważ pomimo naprawdę nielicznych konfliktów, teatry mają się dobrze i posiadają szerokie grono miłośników i pasjonatów tego miejsca.

Repertuar Teatru Wielkiego im. Moniuszki w Poznaniu obfituje w różnorodność widowisk teatralnych, operowych, recitali wielu innych sztuk scenicznych. Tam każdy miłośnik przedstawień kulturowych znajdzie coś dla siebie, nawet najmłodsi.

Głosuj teraz!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]