W czym może pomóc położna po porodzie?

Razem z noworodkiem pojawia się mnóstwo pytań. Warto zwrócić się z nimi do profesjonalnej położnej, która pomoże prawidłowo przystawiać dziecko do piersi, nosić je w chuście czy myć je tak, by było w pełni bezpieczne. Wizyty położnej są też pomocne w zakresie pielęgnacji kobiety w połogu.

Korzyści chustonoszenia

Podczas spotkań położna rozwiewa wątpliwości dotyczące pielęgnacji noworodka. W zakresie wizyt jest między innymi chustonoszenie, które faktycznie zmienia życie rodziców. Chusta uspokaja dziecko, pomaga zasnąć, łagodzi kolki. Dzięki niej mama czy tata mogą odciążyć kręgosłup, co jest bardzo przydatne podczas niekiedy długich, nocnych spacerów po sypialni. Położna może zademonstrować różne sposoby wiązania, a także wskazać, jaką chustę najlepiej wybrać w zależności od potrzeb.

Pielęgnacja noworodka

W pierwszym miesiącu życia dziecka, należy zadbać o kilka ważnych spraw, jak np. kikut po odciętej pępowinie czy ciemiączko. Położna powie, jak to zrobić, poleci sprawdzone sposoby pielęgnacji i kosmetyki. Podczas wizyty położnej można nauczyć się też, czego nie robić w trakcie mycia. Rodzice często boją się tej czynności, tymczasem prosta lekcja demonstracyjna może rozwiać ich wątpliwości i sprawić, że wspólne chwile przy wieczornym myciu będą spokojne.

Wsparcie laktacyjne

Kolejnym zakresem, w którym pomoc położnej może być bardzo wskazana, jest karmienie malucha. Dziecko może mieć problem z przyssaniem się lub ułożeniem. Położna podpowie, jak rozwiązać indywidualne problemy. Zademonstruje różne sposoby przystawiania do piersi, podpowie, co można jeść podczas karmienia piersią, a czego wystrzegać się w diecie. Pokaże też rodzicom, jak bezpiecznie nosić dziecko.

Poznanianki po porodzie mogą skorzystać ze wsparcia położnej pani Natalii Antonić. Realizuje ona wizyty w Poznaniu, skutecznie edukując w zakresie opieki nad dzieckiem i mamą – https://troskliwirodzice.com/wizyty-poporodowe

Głosuj teraz!
[Wszystkie: 0 Średnia: 0]