Wizyty poporodowe

Wizyty poporodowe Poznań
Pomoc położnej dla młodych rodziców jest nieoceniona

Mama w połogu a wsparcie położnej

W obecnych czasach świadomość co do trudności z jakimi mierzą się młodzi rodzice po wyjściu ze szpitala jest tak wysoka, iż mogą oni liczyć na wsparcie położnej, która powinna odbyć co najmniej sześć takich wizyt poporodowych. Warto tu wspomnieć, że w Poznaniu położną która będzie odwiedzała rodziców można wybrać jeszcze w trakcie ciąży, podczas której może ona prowadzić edukację na temat postępowania z noworodkiem, prawidłowej pielęgnacji, walorów karmienia piersią czy schematów szczepień. Jeśli rodzice nie zdecydowali się na położną w tym czasie nic straconego można uzyskać takie wsparcie ze szpitala, w którym odbywał się poród lub przychodni, gdzie rodzice są zarejestrowani.

Warto podkreślić, iż położna służy pomocą nie tylko w opiece nad małym człowieczkiem, poprzez monitorowanie czy pielęgnacja przebiega we właściwy sposób i udzielanie porad i wskazówek w tym zakresie. Dodatkowo ważną jej rolą jest monitorowanie stanu młodej mamy zarówno w zakresie fizycznym, jak choćby przez ocenę rany, ale również jej psychologicznego dobrostanu oraz określenie ryzyka wystąpienia depresji poporodowej i ewentualnego pokierowania do odpowiedniego specjalisty. Nieocenioną pomocą w tej przestrzeni jest niejednokrotnie samo wsparcie, wzmocnienie w roli opiekuna oraz rozmowa.

Na terenie Poznania działa pani Antonić, profesjonalna i wszechstronnie uzdolniona położna, która dla której położnictwo nie ma tajemnic – https://troskliwirodzice.com/wizyty-poporodowe

Głosuj teraz!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]