Wykorzystanie polimocznika w inżynierii lądowej

Polimocznik w praktyce
Niezawodna ochrona przed brudem i zarysowaniem

Ten nowoczesny materiał ma niezwykle imponującą listę zastosowań. Charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością na działanie wilgoci, a także niezwykle skutecznie chroni przed ścieraniem czy korozją. Polimocznik powstał na potrzeby wojska i pierwotnie stosowany był w konstrukcjach i systemach ochrony balistycznej między innymi w hełmach oraz kamizelkach kuloodpornych.

Jak powstaje i czym jest nowoczesny materiał zwany polimocznikiem?

To tworzywo o niezwykle uniwersalnym zastosowaniu, wykorzystywane do zabezpieczania ogromnych silosów czy karoserii samochodów offroadowych powstaje w wyniku reakcji poliaminy z poliizocyjanianem. Polimocznik to substancja o budowie łańcuchowej, która składa się z niezwykle silnie połączonych ze sobą cząsteczek.

Polimocznik w inżynierii lądowej

W inżynierii lądowej tę nowoczesną substancję wykorzystuje się przy zabezpieczaniu fundamentów przed niekorzystnym działaniem wilgoci. Ponadto polimocznik wykorzystywany jest do antykorozyjnego zabezpieczania stalowych i żelbetowych zbiorników.

Po więcej informacji o polimocznikiu odsyłam na stronę sklepu internetowego Raptor Polska –https://raptor-polska.pl/polimocznik.

Głosuj teraz!
[Wszystkie: 1 Średnia: 5]